неделя (31.10) - 11:15 "баба Яга"-благотворително сътезание - старт в 12:00
понеделник (01.11) - 16:00 клуба в НСА
вторник - 10:00 и 16:30 - клуба в НСА
сряда - 16:30 - клуба в НСА
четвъртък - 16:30 клуба в НСА
петък - 10:00 и 16:30 - клуба в НСА
събота - тренировка - допълнителна информация
неделя - благотворително състезание - наредбата по-долу
НАРЕДБА
за провеждане на благотворително състезание,
с цел подпомагане тренировъчния процес на младите национални състезатели по ориентиране на България (М/Ж – 16,18) за предстоящата тренировъчно-състезателна 2011 година
I. Организатори:
Главен съдия и секретар: Яна Сандиева
Технически ръководители: Атанас Бояров, Димитър Димитров (Херо)
Контролен съдия: Павел Георгиев
Старши съдия на старта : Димитър Русев
Старши съдия на финала : Кристина Димитрова
II. Време и място :
Състезанието ще се проведе на 31.10.2010 година със състезателен център гр.София, Борисовата градина / Баба Яга /.
III. Предварителна ПРОГРАМА:
До 11:30 часа пристигане и регистрация;
12:00 – старт на първите състезатели;
14:30 – награждаване на победителите.
IV. Вид, клас и възрастови групи на състезанието:
Състезанието е еднодневно, индивидуално, средна дистанция, с 6 различни маршрута :
М - маркирано трасе за М/Ж – 10;
А - подходящ за М/Ж - 12, 55, 60;
B - подходящ за М/Ж - 14, 45, 50;
C - подходящ за М/Ж - 16, 40;
D - подходящ за М/Ж - 18, 35;
Е - подходящ за М/Ж - 20, 21.
Изброените по-горе групи са препоръчителни, но не са задължителни!!! Всеки състезател сам определя своя маршрут!!!
V. Право на участие:
Всички любители на ориентирането !!!
VI. Заявки:
Заявки се приемат през сайта на Българска федерация ориентиране www.bgof.org или на е-мейл: io4ka@abv.bg , тел:0883358750 – Яна Сандиева
Краен срок за заявка 28.10.2010г. При липса на заявка, състезателят ще може да стартира при наличие на свободни карти.
Моля, при подаване на заявките през сайта на БФО да се опоменава възрастовата група, която съответства на избрания от вас маршрут.
VII. Стартова такса: – НЯМА !!!
Нека всеки състезател да определи сумата, която може и желае да дари за подготовката на младите състезатели на определеното за това място - „специалната кутия”.
VIII. Система за отчитане на резултати:
КЛАСИЧЕСКА с перфоратори и картони J
IX. Мотив : За да се подобрят резултатите на нашите млади състезатели несъмнено е нужно те да бъдат подпомогнати и стимулирани в тренировъчния процес, като им се даде възможност да проведат тренировъчни лагери на качествени терени. Липсата на средства поражда невъзможността на тези безспорно амбициозни и талантливи състезатели да се представят на най-високо ниво – нещо, което всички ние, обичащите ориентирането желаем.
Нека помогнем на състезателите ни да следват мечтите и целите си, и да ги амбицираме за големи успехи на международно ниво!
Събраните средства ще бъдат разпределени за различните цели от организаторите и всяка стотинка ще бъде описана за кого и какво е използвана.
събота (23.10) - 10:45 - клуба в НСА - тръгване за тренировка на Железница
неделя (24.10) - 11:00 - 144-то училище в "Младост 3" до "Патиланци"
-16.45 клуба в НСА 20.10 (сряда) -10.00 клуба в НСА -16.45 клуба в НСА 21.10 (четвъртък) -16.45 клуба в НСА 22.10 (петък) -16.45 клуба в НСА 23.10 (събота) -10.30 крос (допълнителна информация) 24.10 (неделя) -Техническа тренировка (допълнителна
информация)
Първо, в събота сутринта тренирахме с големите на Витоша.
След 2 часа крос-поход малко сме огладнели...
След обяд се "пренесохме" в Южния парк, където Манол Калниев беше подготвил техническа тренировка.
В неделя бяхме в Борисовата градина, където хубавото есенно време направи тренировката много приятна.
Тренировката в неделя си остава по предварителния план 11:00 - ресторант "Веселото село" зад Националния стадион.
14.10 (четвъртък) - 16:30 - клуба в НСА
15.10 (петък) - 16:30 - клуба в НСА
16.10(събота) - 11:00 Симеоново - крос-поход (3 часа) на Витоша
11.10 (неделя) - 11:00 - ресторант "Веселото село" зад Националния стадион (финал 1)
Поради големия интерес, публикуваме следната снимка от финала на спринта на ДП-Ястребино
Резултатите за нас са следните:
Спринтова дистанция
Ива Зашева Ж-14 - 2-ро място
Тони Дяксова Ж-16 - 3-то място
Жожо Димитров М-16 - 4-то място
Ади Дяксова Ж-12 - 5-то място
Боби Иванджиков - 6-то място
Дълга дитанция
Тони Дяксова Ж-16 - 2-ро място
Жожо Димитров М-16 - 4-то място
Щафета
М-16 ( Боби Венев, Тони Дяксова, Жожо Димитров) - държавни шампиони
Ж-12 ( Ели Павлова, Пати Ценкова, Ади Дяксова) - 3-то място
М-16 ( Павката Дочев, Ива Зашева, Ники Василев) - 5-то място
Вторник - 16:30 клуба в НСА
Сряда - 9:30 и 16:30 клуба в НСА
Петък - 7:30 тръгване за Държавното първенство за деца 12-18 години от клуба в НСА
Петък, събота и неделя - ДП 12-18 години - Ястребино