31.08.2015 22:27 - Програма до събота и участие в SEEOC
Прочетен: 1452 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 01.09.2015 08:39

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
вторник /1.09/      - 10:15 часа  беседката в розариума в Борисовата градина. Носете си картити за разбор от Банско
                                 - 19:45 часа спирката  след околовръсното посока Симеоново за нощна тренировка. Носете си челници
сряда /2.09/           - 17:30 часа кръстовището до Реското посолство за тренировка на баба Яга
четвъртък /3.09/   - 17:30 часа пред Фантастико на ул."Пушкин"  за тренировка на Бояна
събота /4.09/         - участие в държавно първенство нощно

Изминалата седмица премина изцяло в ориентиране за повечето състезатели от клуба. „Маратонът” от състезания в подножието на Пирин планина започна още в понеделник с купа „Разлог” , премина през купа „Банско”, Първенство на Югоизточна Европа за юноши, девойки, мъже , жени и ветерани , Държавно първенство за М/Ж 20 и 21 годишни и завърши с участие в купа „Сивен” щафети.
Резултати от купа „Разлог” , купа „Банско”  и купа "Сивен" може да разгледате на сайта на БФО - http://orienteering.bg/events.php
          Трима от нашите състезатели – Боби , Бубето и Мими взеха участие в Балканското първенство или както е преименувано от 5 години – Първенство на Югоизточна Европа. Състезанието е третото по важност за възрастовите групи на юношите и девойките след Световното и Европейските първенства. Въпреки не много подходящото време от годината, период на отпуски и почивки, ние положихме усилия да сме в прилична форма за първенството. Балканиадата започна със спринтова дистанция в гр. Банско , където се представихме повече от добре. Боби победи останалите юноши до 16 години и спечели балканската титла
image

Мими за няколко секунди пропусна да стори същото при девойките до 20 години и остана втора
image

Бубето зае трето място при девойките до 18 години, което за нея беше много добро постижение, предвид това, че силната и страна е в гората , а не на спринтовите дистанции
image

Дългата дистанция бе следващото състезание, в което Бубето очаквано победи конкурентките си. image Боби и Мими допуснаха къде по-малки , къде по-големи грешки и заеха съответно 5 и 8 място в групите си. Средната дистанция бе третото състезание от програмата на състезанието , където Боби зае 2 място , а Бубето и Мими съответно 4 и 5 място. Последният и най-емоционален старт бе щафетното състезание. Финалните спринтове на последните постове решаваха класирането в някой групи. За съжаление нашите щафети загубиха преките сблъсъци, като най-инфарктен бе финала на Боби, който бе преди турския представител на последна контролна точка , но не можа да удържи малката преднина до края...
 Четирима  представители имахме и в първенството на Югоизточна Европа за ветерани. Пламен Йорданов М40 приключи с един сребърен медал /щафети/ ,Бойко Стоянов М50 с 3 сребърни и един бронзов медал, Петя Колева Ж55 – 4 златни
image

и Тодорка Васева Ж65 с два златни и един сребърен медал.
Все пак това бе поредното добро състезание за нас и се надяваме това да е следващата малка крачка напред в развитието на децата. И не само на тези , които участваха в Балканското първенство, а и за тези , които не попаднаха в отбора , но очакваме да го сторят в следващите години.